تشکیل گروه «صاحبان پرچم‌های سفید» و «سفیانی‌» در عراق! مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

اخبار / اخبار فرهنگی و سیاسی

دفاع رسانه سعودی از تروریست‌های نوظهور عراق

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) به نقل از پایگاه خبری السومریه‌نیوز؛ در حالی که نیروهای امنیتی عراق توانستند با همکاری نیروهای بسیج مردمی، تمامی خاک عراق را از لوث تکفیری‌های داعش پاک کنند، اما اخیرا یک گروه تروریستی در شمال عراق با نام «پرچم‌های سفید» شکل گرفته‌ که روزنامه سعودی عکاظ مدعی شد این گروه معارضان کرد هستند که پس از درگیری‌های استان «صلاح‌الدین» به وجود آمده‌اند.

عکاظ در این باره نوشت: گروه‌های مسلح «دارای پرچم سفید» در استان صلاح‌الدین، میراث برجای مانده از داعش در عراق نیستند، بلکه اغلب اعضای این گروه را بومیان محلی کرد تشکیل می‌دهد. این گروه متعلق به یکی از احزاب سیاسی با نفوذ در منطقه کردستان بوده و از افراط‌گرایان به شمار نمی‌رود.


در گزارش روزنامه سعودی عکاظ آمده: این گروه در نزدیکی منطقه «توزخورماتو» در استان صلاح‌الدین متمرکز هستند  و در پی درگیری‌های اخیرا این استان، شکل گرفته است.


این در حالی است که پیش از این جاسم محمد جعفر، نماینده شیعیان ترکمان در پارلمان عراق اعلام کرده بود که شمار عناصر وابسته به گروه «صاحبان پرچم‌های سفید» و «سفیانی‌» به ۵۰۰ نفر می‌رسد که برخی رهبران کرد، متهم به حمایت از این دو گروه هستند/.

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

می خواهم به مسجد کمک کنم

1603امروزmod_vvisit_counter
5364دیروزmod_vvisit_counter
20114این هفتهmod_vvisit_counter
41849هفته گذشتهmod_vvisit_counter
121192این ماهmod_vvisit_counter
95166ماه گذشتهmod_vvisit_counter
4616183کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

تور مجازی

تور مجازی مسجد محدثین

تور مجازی مسجد محدثین
مشاهده / دانلود