حضور حجت الاسلام ناطق نوری و مسئولین در مسجد محدثین مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

اخبار / اخبار مسجد

حجت الاسلام ناطق نوری و مسئولین استانی در محدثین

(1395/9/11)

روابط عمومی مسجد :

سال 1386  بود كه حجت الاسلام علي اكبر ناطق نوري؛ سخنران ثابت شبهاي قدر حرم امام خمینی (ره) در شب 19 رمضان به يكباره سنت هر ساله خود كه شرح و تفسير نهج البلاغه بود كنار گذاشت و نسبت به رواج خرافات در زمينه مهدويت هشدار جدي داد. او گفت در يك شهرستان برخي دكاني براي خود درست كردند و حسينه و مسجدي ساختند و  نام آن را جمكران دوم گذاشتند.

صحبت هاي شيخ بازتاب وسيعي در رسانه ها داشت  در این میان روزنامه جمهوري اسلامي در اقدامی عجولانه نوشت : "احتمالاً  سمت و سوي سخنان حجت الاسلام ناطق متوجه مسجدي در شهر بابل به نام مسجد محدثين است  كه گفته مي شود بر اساس دستور امام زمان ساخته شده است" . از فردای آن روز تعداد زیادی از وبسایت های خبری و روزنامه ها به نقل از روزنامه جمهوری اسلامی و بدون اطلاع از صحت و سقم خبر آن را بصورت زنجیره ای منتشر نمودند و اینگونه بود که نام محدثین درآن برهه بر سر زبان ها افتاد و پای خبرنگاران متعددی به مسجد باز شد.

البته در سخنرانی شب 19 رمضان سال آینده (1387) در حرم امام راحل(ره)؛ حجت الاسلام ناطق نوری گفتار پرحاشیه سال گذشته خود را اصلاح نمود و گفت"منظورم از جمکران دوم حسینیه ای در شهرستان قائمشهر بود که زنی آن را علم نموده و دکانی برای خود باز نموده است"

امروز که حجت الاسلام ناطق به بهانه شرکت در همایش استانی علمای واقف در بابل حضور یافت به همراه استاندار ، فرماندار و تنی چند از مسوولان استانی و شهرستانی، سری هم  به مسجد مقدس محدثین زدند؛  جای تعجب و سوال باقی گذاشت: که چطور وی علیرغم انتقاد به جریان مهدوی گرایی و اماکن منسوب به حضرت مهدی (عج) در سخنرانی شب 19 رمضان مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) ، امروز در این مسجد حضور یافته و قبور علما و شهدای مدفون در این مکان مقدس را زیارت نمود؟ پاسخش در گفتمان کوتاه میان وی و تولیت مسجد حجت الاسلام دکتر نصیرایی روشن است. وی در پاسخ به سوال تولیت مسجد گفت : اینجا پایگاه خوبی برای اشاعه فرهنگ شیعه و اهلبیت (ع) است و پرداختن به انتساب مسجد به حضرت مهدی (عج) و مانور دادن؛ حاشیه رفتن است که ما با حاشیه روی مخالفیم. وی در ادامه فعالیت های گسترده مسجد در عرصه فرهنگی و مهدوی را تحسین نمود.

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

می خواهم به مسجد کمک کنم

583امروزmod_vvisit_counter
2263دیروزmod_vvisit_counter
7030این هفتهmod_vvisit_counter
13433هفته گذشتهmod_vvisit_counter
39535این ماهmod_vvisit_counter
47468ماه گذشتهmod_vvisit_counter
4329978کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

تور مجازی

تور مجازی مسجد محدثین

تور مجازی مسجد محدثین
مشاهده / دانلود