پافشاری گوگل بر مواضع اسلام‌ستیرانه خود مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

پافشاری گوگل بر مواضع اسلام‌ستیرانه خود

(بسم الله الرحمن الرحیم)
در حالی‌که گوگل در پی حکم یک دادگاه مجبور به حذف فیلم ضد اسلامی «بی‌گناهی مسلمانان» از سایت یوتیوب شد، در اقدامی نادر در کنار پیام «فیلم در دسترس نیست»، پیام ابراز تأسف گوگل از حذف این فیلم نیز به چشم می‌خورد.

سرانجام مدت‌ها پس از ساخت و نمایش فیلم ضد ایرانی «بی‌گناهی مسلمانان» در سایت یوتیوب و جنجال‌های زیادی که به پا شد، حدود دو هفته پیش دادگاه استیناف ایالات متحده آمریکا نظر، حکم به حذف فیلم «بی‌گناهی مسلمانان» از این سایت داد.

دلیل صدور این حکم، شکایت یک بازیگر زن هالیوودی به ‌نام «سیندی لی گارسیا» بود که شهرت چندانی ندارد و در ازای 500 دلار در بخش کوتاهی از این فیلم ایفای نقش کرده است.

این بازیگر هالیوودی با تسلیم یک شکایت کپی رایت ادعا کرد که قرارداد او بابت بازی در فیلم دیگری بوده و انتشار این فیلم در یوتیوب باعث شده تا زندگی او به خطر بیافتد.

سایت گوگل نیز پس از چند روز سکوت بیانیه‌ای در نشریه سینمایی «هالیوود ریپورتر» و چند رسانه دیگر مبنی بر مخالفتش با این حکم منتشر کرد و در این بیانیه‌ ابراز داشت که نه تنها با این حکم مخالف است بلکه در حد توان با آن مبارزه خواهد کرد.

مدیران گوگل دلیل مخالفت خود را «به خطر افتادن منافع هالیوود و ایجاد اغتشاش در بستر اکران فیلم در فضای مجازی ابراز داشت.»

ولی این مخالفت‌ها به جایی نرسید و در نهایت گوگل مجبور به اجرای این حکم شد.

این سایت در کنار حذف فیلم ضد اسلامی «بی‌گناهی مسلمانان» از سایت یوتیوب همچنان بر مواضع خود پافشاری کرده و زمانی‌که کاربری این فیلم را در یوتیوب جستجو کند، در کنار پیام «این فیلم به دلیل شکایت یک بازیگر که 5 ثانیه در فیلم حضور داشته، دیگر در دسترس نیست. این نوشته را می‌خواند: یک دادگاه به گوگل دستور حذف این ویدئو را داده است. ما به شدت با این حکم مخالفیم و با آن مبارزه می‌کنیم.» در ادامه نیز به فارسی نوشته از این بابت متأسفیم.

بنا بر این گزارش، فیلم «بی‌گناهی مسلمانان» را «مارک باسلی یوسف»، کارگردان مصری‌الاصل هالیوود، در سال 2012 میلادی ساخت که در آن زندگی حضرت محمد (ص) و آموزه‌های دینی آن حضرت به تمسخر گرفته شده بود.

در پی وقوع چندین مورد تظاهرات اعتراضی به فیلم در نقاط مختلف جهان که برخی از آن‌ها تلفات جانی به همراه داشت، گوگل این ویدیو را برای برخی از کشورها حذف کرد، اما حتی با وجود درخواست کاخ سفید، حذف کامل آن از شبکه یوتیوب را نپذیرفت.

  • فارس
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

می خواهم به مسجد کمک کنم

1592امروزmod_vvisit_counter
5364دیروزmod_vvisit_counter
20103این هفتهmod_vvisit_counter
41849هفته گذشتهmod_vvisit_counter
121181این ماهmod_vvisit_counter
95166ماه گذشتهmod_vvisit_counter
4616172کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

تور مجازی

تور مجازی مسجد محدثین

تور مجازی مسجد محدثین
مشاهده / دانلود