خبر جنجالی سفر احمدی نژاد به بابل مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل

 alt  مسجد محدثین با دروغ  تخریب و تعطیل نمیشه!

حجت الاسلام دکتر عسکر نصیرایی تولیت و امام جماعت مسجد محدثین در مورد دروغ پردازی رسانه ها در مورد سفر دکتر احمدی نژاد به دعوت مسجد محدثین که در سایت های خبری بازتاب گسترده ای داشت،مطالبی را با عنوان جوابیه ارائه داده که روابط عمومی و واحد فرهنگی مسجد آن را در سایت مسجد قرار داده اند:

حرکت گوسفندی؛ از رسانه ها دور از انتظار است و نسبت به مسجد محدثین دوبار اتفاق افتاد. یکی سال 78 بود که آقای ناطق نوری در حرم حضرت امام خمینی(ره) در طعنه به فعالیت های افراطی مهدوی و موج مهدویت که از سوی دکتراحمدی نژاد در کشور  به راه افتاد ، مطالبی را عنوان کرد و درضمن آن اشاره کرده بود: « اخیرا به استانی رفته بودم، به من گفتند در اینجا محلی درست شده که جمکران دوم است؛ چرا که شخصی در اینجا خوابی دیده و دستور داده اند در اینجا بنایی بسازند، من از آنان خواهش کردم این بساط را جمع کنند زیرا خواب حجت نیست و این کارها برای اعتقادات مردم ضرر دارد».

اما ناطق نوری اشاره ای به محدثین و هیچ مکانی نداشت زیرا هیچ تماسی با ما یا امام جمعه و یا مسئول دیگری نگرفت که جریان مسجد محدثین چیست ؟

اما آقای مسیح مهاجری معلوم الحال که با آیت الله وافی هم در افتاد و جمکران را در چند صفحه روزنامه زیر سوال برد در صفحه دوم روزنامه «جهت اطلاع» کلام ناطق را به مسجد محدثین سوق داد و فعالیت خادمان زحمتکش و ولایی مسجد را سرکوب کرد؛ بقیه مطبوعات هم حرکت گوسفندی و نسنجیده را آغاز و سخن وی کپی و تکرار کردند و جو سیاسی بر علیه محدثین را در کشور  به راه انداختند و ما در همان زمان پاسخنامه مفصلی را برای جناب ناطق نوشتیم که در سایت مسجد موجود است.

و دوستان ما در تهران که خدمت آقای ناطق رسیدند، ایشان اظهار کردند منظورم مسجد محدثین نبود مسجد محدثین را می شناسم و در نوجوانی همراه پدرم از نور به آنجا می رفتیم. و ناطق سال بعد هم با موضوع انحراف مهدویت خودش جهت صحیح را تصریح کرد و مهر بطلان بر خبرهای کذب و جوسازی ها زد. اشاره کرد:

«... آنگاه یک زن عوام بی سوادی که بلد نیست قرآن را از رو بخواند این راه بیفتد در یک استان یک شهرستان که نمی خواهم اسم ببرم، بساط راه اندازی کند و حسینیه ای بسازد و نامش را جمکران دوم بگذارد و بگوید امام زمان(عج) به من دستور داد اینجا را بسازم... دکانی راه انداخته و پولی جمع کرده است».

با این بیان ناطق، بسیاری فهمیدند که منظور وی مسجد محدثین سیصد ساله نبوده است و جریان به حسینیه تازه ای در شمال کشور مربوط به یک زن مدعیه است.

همان زمان  از هفته نامه «شهروند امروز» شماره 20 مورخه 22مهر1386 که بعدا جمع شده، نزدمان آمدند و مصاحبه فنی و جزیی و عکس گرفتند و  به چاپ رساندند. مرحبا به آنان که به خود زحمت دادند و آمدند و از نزدیک بررسی کردند و به حقیقت دست یافتند و بلکه تکلیف دیدند که آن را به چاپ برسانند تا حقیقت مکشوف گردد. البته من کاری به خط سیاسی آنان ندارم.

اما مرتبه دوم مربوط به سفر دکتر احمدی نژاد به بابل است که در شب میلاد حضرت علی علیه السلام به سخنرانی پرداخت و حاشیه و بازتاب فراوانی در محافل سیاسی و رسانه ای داشت.

alt

این سفر هرچه بود و باهر هدفی هم که انجام گرفته باشد، از سوی یکی از هیات های مستقر در جوار علامه سعید العلما شکل گرفته نه مسجد محدثین.

من کاری به هدفشان ندارم  اما دعوت کننده ی دکتر ، مسجد محدثین نبود که شبکه خبری ایلنا آن را مطرح کرده و گویا مغرضانه در صدد تخریب این پایگاه معنوی و بی حاشیه در شمال کشور را دارد و با تأسف برخی خبرگزاری ها مانند جاجرم، آبادنما و امثالشان همان مطلب را بدون ویرایش کپی کرده و حتی زحمت تحقیق را به خود نداده اند و همان مطالب واهی را به این عبارت منعکس کرده اند:

-خبرگزاری ایلنا: وقتی محمود احمدی‌نژاد، بعد از سفر مشهد خود راهی شمال کشور شد تا در جمع مردم مازندران به سخنرانی بپردازد، بسیاری از فعالان سیاسی تعجب کردند که چرا مازندارن. اما فعالان سیاسی مازندران سوال دیگری در ذهن داشتند؛ حال که مشایی و شیخ‌الاسلامی برای انتخابات مجلس آینده در مازندران برنامه‌ریزی کرده‌اند٬ چرا مازندران دومین انتخاب بود و اولین میزبان نبود؟

-  مسجد محدثین و کابینه دولت احمدی‌نژاد

- کسی نمی‌داند به خاطر حضور مشایی٬ کردان و شیخ‌الاسلامی، مسجد محدثین مازندران تا این اندازه برای یاران احمدی‌نژاد در محور توجه قرار گرفت٬ یا به خاطر مسجد محدثین بابل، مشایی و حلقه نزدیک به او به کابینه راه یافتند٬ اما این را همه می‌دانند که اعتقادات متولیان این مسجد  تاثیر زیادی در تفکر جریان بهار دارد.

- برخی اخبار تایید‌نشده حکایت از آن دارد که بسیاری از اعضای جریان بهار به مسجد مقدس محدثین بابل که به اعتقاد متولیان آن، به دستور امام زمان ساخته شده٬ ارادت دارند؛ مسجدی که یک دهه پیش و بلافاصله بعد از روی کار آمدن احمدی‌نژاد با عتاب و خطاب علی‌اکبر ناطق نوری مواجه شد «اخیراً به استانی رفته بودم. به من گفتند در اینجا محلی درست شده که جمکران دوم است. چراکه شخصی در اینجا خوابی دیده و دستور داده‌اند در اینجا بنایی بسازند. من از آنها خواهش کردم این بساط را جمع کنند؛ چرا که خواب٬ حجت نیست و این کار‌ها برای اعتقادات مردم ضرر دارد.»      لینک خبر

alt

آنان که مرا می شناسند می دانند که خط قرمز مسجد مقدس محدثین، ولایت و مرجعیت و صراط مستقیم نظام جمهوری اسلامی است و  در این ده سال نگذاشتیم مسجد به سیاسی کاری افراد آلوده شودو مسجد محدثین مسجد محدثین است نه جمکران دوم و نه جای دکان باز کردن و نه جای سیاسی کاری و نه حاشیه روی بلکه مسجد محدثین با سیصد سال سابقه مسجد فعال و در خط ولایت رهبری که مرقد مطهر هشت عالم ربانی و دو شهید گمنام را در خود دارد و امروز با برنامه گسترده و متنوع علمی فرهنگی و مذهبی یکی از مهمترین پایگاه دینی در شمال کشور محسوب می گردد.

کسی که مقتدای خود را مشایی می داند و در مقابل رهبری موضع می گیرد و دولت را رها می کند و... جایی در محدثین ندارد تا چه رسد که مدعو گردد. البته درِ مسجد برای هر توبه کننده ای باز است.

مسجدی که وامدار کسی نیست و با همت مردم و خیرین و خادمان سختکوش خالصانه و مظلومانه بهترین برنامه فرهنگی را اجرا می کند اگر حمایتش نمی کنید لا اقل تخریب نکید.

همین اجمال برای عقلا کافیست. والسلام علی من اتبع الهدی

 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

می خواهم به مسجد کمک کنم

7701امروزmod_vvisit_counter
9102دیروزmod_vvisit_counter
23524این هفتهmod_vvisit_counter
46818هفته گذشتهmod_vvisit_counter
70342این ماهmod_vvisit_counter
151120ماه گذشتهmod_vvisit_counter
5063551کل بازدیدهاmod_vvisit_counter

تور مجازی

تور مجازی مسجد محدثین

تور مجازی مسجد محدثین
مشاهده / دانلود